Apie pelėdas ...

Narių vertinimas: 2 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Keletas įdomių faktų apie pelėdas ...

„Pelėdos yra neįprasti, paslaptingi ir įdomūs paukščiai, daugybė prietarų atsiradusių apie jų gyvenimą, yra labai nesąžiningi.

Per šimtmečius nepelnytai pelėdos siejamos su mirtimi ir požemiu. Daugiausia dėl to, kad jos yra aktyvesnės naktimis, kai žmogus to nemato. Tai natūraliai prisidėjo prie žmonių vaizduotės, kadangi jie girdėdavo naktinius pelėdų klyksmus, kurie ėmė asociuotis su vaiduokliais. Dėl to net ir tautosakoje pelėdos vaizduojamos labiau iš neigiamos pusės. Laimė šiais laikais dauguma žmonių šiais prietarais netiki, tačiau dar vis jaučiama vaizduotės ir fantazijų susijusių su nežinojimu padariniai. Tai yra labai nesąžininga šių mielų paukščių atžvilgiu. Iš tikro pelėdos yra didelės žmonių sąjungininkės, kadangi , turėdamos jautrią klausą ir gerą regėjimą išgaudo labai daug pelių ir kitų graužikų.  Graužikai yra pagrindinis pelėdų maistas , todėl juos naikindami šie paukščiai saugo ūkininkū derlių . O didesnės pelėdos naikina ir žiurkes.  

Naikindami graužikus laukuose  ūkininkai pakenkia ir pelėdų populiacijai, todėl jos pasidarė itin retos ir jas reikia saugoti. Kadangi pelėdų gyvenimas yra gal slaptas ir dažnai eiliniams žmonėms nepastebimas norime labiau supažindinti su jų gyvenimu, suteikti galimybę pamatyti šiuos paukščius iš arčiau ir įskiepyti meilę šiems mieliems ir begalo įdomiems paukščiams.

Mūsų kontaktai

Naujienlaiškis

Čia galite užsiprenumeruoti Pelėdų parko naujienas.
© 2019 Pelėdų parkas. Visos teisės saugomos. Sukurta Oskaraz